امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمای فروش اینترنتی و دریافت مبلغ پس از تحویل کالا
#1
شما برای فروش هر محصولی نیاز دارید تا ابتدا آنرا عرضه کنید. مثلاً فروشگاهی افتتاح کنید و اجناس را در آن به نمایش بگذارید. در اینترنت این امر بوسیله طراحی یک وب سایت صورت می گیرد. به سایت های اینترنتی که برای فروش کالاهای شما ایجاد می شوند و شامل مشخصات، عکس، توضیحات، فیلمی در رابطه با کالا و ... هستند، فروشگاه مجازی یا فروشگاه الکترونیکی می گویند که این امکان توسط بیزنا برای شما انجام می شود.


 نحوه کار فروشگاه های اینترنتی فعال در زمینه خرید و فروش اینترنتی که مجهز به سرویس فروش پستی و پرداخت در محل هستند به صورت زیر می باشد:

1- خریدار وارد فروشگاه اینترنتی شده و کالای مورد نیاز خود را انتخاب و مشخصات خود را وارد میکند.
سپس نحوه پرداخت مبلغ سفارش و نوع ارسال سفارش با انتخاب یکی از روش های زیر توسط خریدار مرحله خرید پایان می پذیرد.

روش های پرداخت سفارش:
- پرداخت از طریق کارتهای اعتباری (پرداخت آنلاین): در این سیستم خریدار  مبلغ  سفارش  را از  طریق کارت های بانکی(عضو online payment)به صورت آنلاین پرداخت نموده و پس از ارسال  سفارش  توسط فروشگاه مبلغ سفارش به فروشگاه پرداخت خواهد گردید.
-پرداخت پس از تحویل در محل (COD): در این سیستم مامور پست پس از تحویل مرسوله به خریدار، مبلغ سفارش را دریافت و به حساب شرکت پرداخت واریز می نماید و پس از آن شرکت پرداخت با فروشگاه تسویه حساب می نماید.

روش های ارسال سفارش:
- پست پیشتاز (تحویل48  ساعته)
-پست سفارشی (تحویل 3 الی 5 روزه)
- پیک (تحویل 8 ساعته)

2- پس از اتمام خرید کد رهگیری سفارش به خریدار نمایش داده خواهد شد

3- در مرحله بعد مدیر فروشگاه با استفاده از پنل اختصاصی  که در اختیار دارد فاکتور سفارش حاوی اطلاعات خریدار را پرینت گرفته و پس از بسته بندی کالای مورد نظر، در پنل خود سفارش را " آماده به ارسال " اعلام می نماید.
 
4- مامور پست با استفاده از پنل اختصاصی سامانه پرداخت اطلاعات را دریافت و کالا را از فروشگاه جمع آوری  و به استان خریدار ارسال می نماید.

5- مامور پست استان توزیع، سفارش را در محلی که توسط خریدار اعلام شده تحویل خواهد داد. و در صورت عدم حضور خریدار، مامور پست مجدداً در روز بعد جهت تحویل سفارش به خریدار مراجعه خواهد نمود و در صورت عدم حضور خریدار، سفارش توسط مامور پست، پیش برگشت خواهد گردید و سپس برای فروشگاه ارسال می گردد.
بیزنا میزبان شماست...
درباره مینی چیلر بیشتر بدانید
پاسخ
سپاس شده توسط:


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان